... OSUD JE TO, CO SI SAMI PŘIPRAVÍME ...

6. OCHRANNÉ BRÝLE.

 

1. Ochranné brýle jsou základním bezpečnostním prvkem při hře. I když jde o pouhé pěnové šipky, mají tyto hlavičky z pevnějšího pěnového plastu a z kratší vzdálenosti může dojít ke zranění oka. Proto vždy z bezpečnostních důvodů při hře, musí mít každý hráč (nejlépe i diváci a rozhodčí) ochranné brýle. Bez ochranných brýlí je hráč vykázán z hry a taktéž je zakázáno používat nabitý blastr, pokud účastníci dané aktivity nemají ochranné brýle, a už vůbec pokud nehrají!

2. Pokud má hráč předepsané dioptrické brýle, používá tyto a nepotřebuje tak ochranné brýle. Tyto mu při naší hře zcela stačí. Všichni ostatní si pak vždy bohužel musí nasazovat doporučené ochranné brýle. Jejich nepoužití nebo opakované neuposlechnutí k nasazení může pak vést k ukončení činnosti daného člena. Jaké by to tedy měli ochranné brýle být.

Na trhu jsou k dostání ochranné brýle, které chrání pouze oči a ochranné celoobličejové masky. Dále pak jednotlivé firmy zapojené do prodejního systému NERF blastrů, prodávají své ochranné brýle., které jsou sice pěkné, předražené a dlouho neplní svůj účel.

Pokud se rozhodnete koupit jakékoli brýle, vždy doporučujeme se žlutým sklem. Žluté sklo rozjasňuje prostor a umožňuje každému hráči lépe a jasněji vidět v prostoru. Zároveň doporučujeme si brýle vždy vyzkoušet než provedete vlastní nákup.

 

Celoobličejové masky.

Jde o celoobličejové masky z lehčího tvrdého plastu v různém estetickém provedení. Vzhledem že jde o děti různé věkové kategorie a velikost obličeje různá, doporučuji si danou masku vždy nejraději vyzkoušet. Je sice pravda že správná maska má vzadu systém stahovacích řemínků, ale komfort je omnoho při hře důležitější. Ona zas žádná pěnová šipka nikoho nezranila a i když to občas trochu štípne, jde spíše o leknutí a chceme přece aby se z chlapců postupně stali muži, tak tuto drobnost musí časem překonat - a překonávají i když ukápne občas slzička. Tyto celoobličejové masky se prodávají v rozmezí od 150 - 600,- Kč.

 

 

Značkové brýle - ochrana očí.

Většinou jde pouze o propagaci značky, mnohdy zajímavě propracovaný vzhled s mnohdy zajímavou cenou, avšak v praxi většinou nevyužitelnou. Buď jsou velké, nebo malé, dlouhé nebo krátké ušní držátka a málokteré mají žluté skla (i ty jsou samozřejmě z plastu - což je v pořádku z důvodu BP). Cena za kterou lze pořídit až troje obyčejné s mnohem lepšími vlastnostmi. Cena od 200 - 500,- Kč, kdy záleží na výrobci.

 

 

Obyčejné pracovní brýle - ochrana očí.

Tyto brýle jde zakoupit v každém obchode s pracovními pomůckami nebo na internetu při zadání „dětské pracovní brýle - žluté skla“. Držátka uší se dají nastavit. Skla jsou z tvrzeného žlutého nebo bílého plastu (doporučujeme žluté), kdy většinou při spadnutí se dají skla znova nasadit. Cenová relace 40 - 120,- Kč - dle druhu.

 

 

K ochranným brýlím doporučujeme koupit i provázkový držák k upevnění ušního držáku za hlavou (nebo stačí upevnit vhodně dlouhou a pevnou gumičku) a zabrání se tak sklouzávání brýlí z uší u úplně malých dětí.

Sluneční brýle, sjezdařské brýle na lyže, potápěčské brýle, plavecké brýle nebo různé druhy taktických brýlí jsou zcela NEVHODNÉ!

 

- takže pokud jste došly ve čtení až sem, klikněte níže na odkaz myškou a pokračujte na další info stránku -

 

... tričko kroužku ...

 

 

 

© 2016 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode